Drzwi Śląsk

Drzwi Śląsk

Drzwi do budynku, na jakie się zdecydować?

Stojąc przed wyborem drzwi do domu bazujemy na określonych parametrach, ale także tym jak prezentują się one wizualnie. W zależności od tego do jakiego pomieszczenia będą wybierane powinny uwzględniać izolację termiczną, akustyczną, a także ochronę przed włamaniem.

drzwi śląsk

Drzwi Śląsk

Drzwi Śląsk - do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych

Jedna z kategorii, które znajdziecie w naszym sklepie to drzwi do mieszkań i pomieszczeń gospodarczych. To co powinno zwrócić naszą uwagę podczas wyboru to fakt, czy drzwi zewnętrzne będą w domu czy bloku. W blokach przeważnie klatki są ogrzewane więc nie potrzeba drzwi z wysoką izolacją termiczną. Poza tym nie wpływają na nie żadne czynniki atmosferyczne jak deszcz czy słońce. Jednakże istotne jest to jaki posiadają poziom wygłuszenia, bowiem na klatkach schodowych może być głośno. 

Drzwi do pomieszczeń gospodarczych to m.in. kotłownia, piwnica, czy garaż, które powinny być solidnie wykonane, ponieważ często okazują się furtką dla włamywaczy. W przypadku drzwi do pomieszczeń takich jak serwerownia czy magazynowania ważne jest aby zaopatrzyć się w drzwi, które uniemożliwiają przedostanie się ognia na zewnątrz. 

Drzwi prawe czy lewe?

Jak widzicie wybór drzwi stanowi wiele czynników, które powinny uwzględniać przede wszystkim ich miejsce i przeznaczenie. Jednym z pierwszych pytań o jakie sprzedawca może nas zapytać to rodzaj drzwi, prawe czy lewe? Skąd wiedzieć, które drzwi nas interesują i czy ma to wpływ na użytkowanie? Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym czy nasze obecne drzwi otwierają się w prawą czy lewą stronę. Planując remont jednak jest to kwestia, która powinna nas zainteresować, bowiem dzięki temu wiemy jak rozplanować ułożenie mebli czy innych akcesoriów. W przypadku mieszkania w bloku rodzaj drzwi może uniemożliwić przejście z jednego pokoju do drugiego, gdy jedne drzwi pozostają otwarte. 

Maksymalne bezpieczeństwo jest wtedy kiedy okna tradycyjne i okna przesuwne także uwzględniają ochronę przed włamaniem.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.