Ogród zimowy

MB-WG60 - ALUPROF

Ten nowoczesny system aluminiowy pozwala na tworzenie ogrodów zimowych, oranżerii i werand wyróżniających się maksymalną ilością światła dziennego i wysoką energooszczędnością. 

Dzięki specjalnie zaprojektowanym profilom konstrukcji dachu istnieje możliwość ustawienia nachylenia kąta dachu w zakresie od 5 do 45 stopni.

Czym jest ogród zimowy?

Ogród zimowy to wyjątkowe miejsce w naszym domu, które pozwala cieszyć się niezwykłymi urokami natury niezależnie od pory roku. Ogród zimowy to przestrzeń oszklona, stanowiąca przedłużenie domu, w której można stworzyć zieloną oazę wśród chłodów zimowych miesięcy. Ciepły ogród zimowy to świetne rozwiązanie dla miłośników roślin i harmonii, ale także dla osób, które uwielbiają kontakt z naturą i uwielbiają duże, przeszklone pomieszczenia. Możliwość urządzenia takiego ogrodu zimowego daje nie tylko estetyczne właściwości, ale jest bardzo praktyczny!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Dlaczego warto zainwestować w ogród zimowy?

Ogród zimowy przede wszystkim zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi dla naszych roślinek. Lite zadaszenie ogrodu zimowego chroni przed opadami deszczu, śniegiem, a także silnym wiatrem, który mógłby zniszczyć to co umieścimy w środku. Ogród zimowy pozwala cieszyć się pięknem przyrody tak naprawdę bez konieczności wychodzenia z domu! Szczególnie jest to ważne w mroźne, zimowe wieczory. Bryła domu wzbogacona o taką przestrzeń staje się bardziej atrakcyjna dla nas jak i naszych gości. Jednak ogród zimowy to nie tylko ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Sprzyja on także uprawie roślin przez całe rok! Ściana zewnętrzna ogrodu zimowego wykonana z materiałów dobrej jakości zapewnia większą dawkę energii słonecznej, a także posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Obiekty przeszklone w ogrodzie zimowym także są ważne do wzrostu i rozwoju roślin. Piękny ogród zimowy może stać się niesamowitym centrum spotkań rodzinnych, a także miejscem wypoczynku i twórczych inspiracji. Ogrody zimowe wykonane z zabezpieczonego drewna i precyzyjnie wykonanej konstrukcji dodaje uroku całej przestrzeni i pozwala tworzyć wyjątkowe aranżacje. Niektórzy uważają, że zabawnie wygląda zimą ogród zimowy, kiedy otacza go śnieg. Dla nas to właśnie ten moment jest najpiękniejszy! Budowa ogrodu zimowego oferuje także inne korzyści. Dzięki dobrej izolacyjności, zapewnia ochronę przed mroźnymi północnymi wiatrami, co przekłada się na większą dawkę energii słonecznej i komfort termiczny wewnątrz przestrzeni. Dodatkowo, wraz z nadejściem jesieni, można korzystać z ogrodu zimowego jako miejsca, gdzie rośliny mogą przechodzić okres spoczynku, a Ty możesz cieszyć się zieloną oazą nawet w chłodniejsze dni.

Rodzaje ogrodu zimowego

Ogród zimowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się pięknem natury przez okrągły rok! Wielkość ogrodu zimowego nie ma tutaj znaczenia, ponieważ ogrody zimowe tworzą przytulne przestrzenie, które można urządzić według własnych preferencji! Podstawowym rodzajem ogrodu zimowego jest ten, który stanowi przedłużenie jadalni czy pokoju dziennego, łącząc te pomieszczenia z ogrodem. Przytulną atmosferę ogrodu zimowego możemy wzbogacić dodając parę roślin tarasowych. 

Dodatkowo osłonięcie oranżerii zielonym dachem z nachyleniem 45-65 stopni sprzyja szybkiemu odprowadzaniu wody opadowej i zapewnia, że optymalna dawka promieni słonecznych będzie wpadać do pomieszczenia. Oranżeria, która ma pełnić funkcję dekoracyjną jak i praktyczną jest idealnym miejscem do przygotowywania wiosną rozsady do sadzenia oraz przechowywania roślin tarasowych. Jeśli już jesteśmy przy kwestii technicznej. Z uwagi na dobre właściwości termoizolacyjne, wielu użytkowników wybiera profile z drewna, które dobrze nadają się do formowania łukowato wygiętych szkieletów. Chociaż wytwarza się je z drewna zabezpieczonego ciśnieniowo i klejonego warstwowo, trzeba je co jakiś czas konserwować.

Mała przestrzeń w ogrodzie zimowym

W przypadku ograniczonej przestrzeni można także praktycznie urządzić ogród zimowy. Taki mniejszy ogród zimowy może być jednolity z bryłą domu powiększając tym samym przestrzeń. Mały ogród zimowy może pełnić funkcję oranżerii, którą należy wypełnić przeszkleniami aby zyskać jeszcze większe wrażenie przestrzeni. W takim ogródku zimowym możemy podziwiać urodę roślin, usiąść wygodnie z książką i odizolować się od reszty pomieszczeń w domu.

Ogród zimowy na dach

A może podobają Ci się zielone dachy i marzysz aby mieć ogród zimowy na dachu? Nic nie stoi na przeszkodzie! Ogrodów zimowych jest naprawdę sporo, i nikogo nie zdziwi fakt, że Twój będzie na dachu budynku. Jednakże jest to zadanie dla specjalnej ekipy, która zaaranżuje ogród zimowy na tej przestrzeni.

Ogród zimowy na tarasie

Najczęściej spotykanym ogrodem zimowym jest ogród zimowy na tarasie. Postawienie oranżerii w tym miejscu sprzyja uprawie roślin, a także pasuje do architektury domu czy istniejącego budynku. Ogrody zimowe z ukośnym przeszklonym dachem stają się dekoracją budynku. Ogrody zimowe możemy stworzyć od strony północnej, lecz należy dopasować proporcjonalnie do budynku i miejsca, aby idealnie się z nim komponowały.

Ciepły ogród zimowy na balkonie

Tak, to jest możliwe! Zabudowa balkonu jako ogród zimowy jest możliwa i możemy ją zrealizować! Oczywiście uprzednio po uzyskaniu wszystkich zgód i upewnieniu się, że nie trzeba zastosować mocniejszego fundamentu.

Marzysz o ogrodzie zimowym? Z nami zrealizuj marzenia!

Ile kosztuje ogród zimowy?

Najciekawszą rzeczą w tworzeniu ogrodu zimowego jest jego cena. Cena ogrodu zimowego może różnić się w zależności od wielu zmiennych jak rozmiar, wykończenia, użycie materiałów wysokiej jakości, dodatkowe opcje i wyposażenie. Niemniej jednak podstawowe modele ogrodów zimowych mogą kosztowań od kilku do kilkunastu tysięcy.

 Jak widać tanie ogrody zimowe też są możliwe! Warto jednak mieć na uwadze fakt, że w ogrodzie zimowym stworzymy dodatkową przestrzeń, która chcemy żeby była trwała i solidna. Sam ogród zimowy to nie tylko dodatkowa przestrzeń w domu, ale także miejsce, które sprzyja relaksowi i cieszeniu się naturą przez cały rok. Ponadto dobrej jakości ogród zimowy z odpowiednimi właściwościami termoizolacyjnymi może przyczynić się do obniżenia kosztów energii, poprzez lepsze utrzymanie temperatury wewnętrznej w okresie zimowym. Przy ocenie kosztów ogródu zimowego, warto wziąć pod uwagę również długoterminowe korzyści i oszczędności, które można osiągnąć dzięki tej inwestycji. Ważne jest również skonsultowanie się z doświadczonymi specjalistami, którzy pomogą w odpowiednim dobraniu rozwiązań i ocenie kosztów dla konkretnego projektu.

Duże znaczenie ma moment, w którym podejmiemy decyzję o kupnie ogrodu. Koszt może być nawet 30% niższy jeżeli zdecydujemy się na ten krok w momencie prac budowlanych domu, ponieważ w przypadku istniejącego domu będziemy musieli uwzględnić inne elementy jak wyburzenie ścian aby stworzyć tę upragnioną przestrzeń.

Ogrody zimowe - jak je ogrzać?

W ogrodzie zimowym ważne jest odpowiednie ogrzewanie oranżerii, aby utrzymać odpowiednią komfortową temperaturę przez cały rok. Istnieje kilka sposób ogrzewania ogrodu zimowego, które możemy zastosować. Jednym z podstawowych czynników, które należy wziąć pod uwagę jest współczynnik przenikania ciepła przeszkleń. Dobrej jakości przeszklenia w ogrodzie zimowym to podstawa. Zapewniają lepszą izolację termiczną i ograniczają uciekanie większej ilości ciepła słonecznego z ogródka zimowego. Niektórzy właściciele traktują ogrzewanie oranżerii jako integralną część swojego projektu, w którym można zastosować różne grzejniki, klimatyzatory, które zapewnią optymalne warunki cieplne w ogrodzie zimowym. Istnieją także specjalne systemy grzewcze, które są zoptymalizowane pod kątem ogrzewania przestrzeni oranżerii! W okresie spoczynku, kiedy ogród zimowy nie jest aktywnie używany stanie się on wspaniałym miejscem podziwiania widoków. W przypadku ogrodu zimowego będącego integralną częścią budynku, warto zadbać o izolację ściany zewnętrznej, aby zapobiec niepożądanym stratom ciepła. Odpowiednie izolacyjne materiały oraz dobrej jakości okna i drzwi zapewnią skuteczne ocieplenie i ogrzewanie ogrodu zimowego. Ogrzewanie ogrodu zimowego może mieć również pozytywny wpływ na dogrzanie reszty domu. Przez odpowiednie zarządzanie ogrzewaniem, ciepło wygenerowane w ogrodzie zimowym może przenikać do pomieszczeń, dlatego konieczna może okazać się izolacja termiczna przegrody na granicy z pomieszczeniami mieszkalnymi.

Czy trzeba mieć pozwolenie na wykonanie ogrodu zimowego?

Czy ogród zimowy wymaga specjalnego pozwolenia? Nie, jeżeli jest do 35m², przy czym ilość podobnych obiektów nie może być większa niż dwa na każde 500m² działki. Aby rozpocząć prace wystarczy jedynie zgłosić to właściwemu organowi jak urząd gminy lub starostwo powiatowe.

Nie czekaj, już teraz skontaktuj się i zamów ogród zimowy!

Podsumowanie

W naszej firmie doskonale rozumiemy, jak ważna jest dbałość o ogrody zimowe i jego pielęgnację. Dlatego oferujemy najlepsze ceny oraz profesjonalne, kompleksowe usługi, które pozwolą Wam cieszyć się pięknem i magią ogrodu przez cały rok. Niezależnie od pory roku, ogrody zimowe są prawdziwym dziełem, który wnosi niepowtarzalny urok i pozwala nam poczuć bliskość natury. Zainwestujcie w ten wyjątkowy projekt i cieszcie się pięknem ogrodu, który ożywi Waszą przestrzeń i dostarczy niezapomnianych wrażeń przez wiele lat. Każdy czas, jest dobry na planowanie i urządzanie ogrodu zimowego, więc nie zwlekajcie i skontaktujcie się z nami już dziś. Odkryjcie tajemnicę ogrodów zimowych i cieszcie się ich pięknem przez każdą porę roku!

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.