Okna Jaworzno

Które okna Jaworzno są lepsze – drewniane czy plastikowe?

Wybór okien tak samo jak drzwi może okazać się czasochłonnym etapem budowy Waszego wymarzonego domu. Na rynku możemy znaleźć dużo okien, które wizualnie nam się podobają, ale każdy z nich charakteryzuje się odmiennymi parametrami. Jak wybrać odpowiednie okna Jaworzno i co oznaczają poszczególne parametry?

Okna Jaworzno które okna są lepsze drewniane czy plastikowe

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Okna PCV Jaworzno – jak zrozumieć parametry?

Przed kupnem okna należy ustalić, w jakim miejscu będzie się znajdowało oraz jakie funkcje powinno spełniać. Oprócz tego warto zastanowić się, czy chcemy tradycyjne okna, czy lepiej prezentować się będą okna przesuwne. Oczywistym jest, że okna umieszczane przy hałaśliwej drodze powinny cechować się wysoką izolacją akustyczną, z kolei kiedy mamy dom w cichym i spokojnym miejscu, nie potrzebujemy jej aż tak wysokiej. To pozwoli wybrać tańsze okna PCV Jaworzno, skupiając się przede wszystkim na ich izolacji termicznej.

Materiał okien, a wpływ na parametry

Zarówno okna plastikowe Jaworzno jak i te drewniane charakteryzuje podobny poziom szczelności, jednak w praktycznych testach okna drewniane nieznacznie wychodzą lepiej. Izolacja termiczna, dzięki której do pomieszczeń nie wdziera się zimne powietrze w oknach plastikowych jak i drewnianych jest podobna (jednak pamiętajcie, że aby do pomieszczenia nie przedzierało się zimne powietrze drzwi Jaworzno, także powinny posiadać odpowiednie parametry). Różnicę możemy zauważyć przy izolacji akustycznej, gdzie przeważają okna drewniane.

Specyfika miejsca

W zależności od tego gdzie mamy dom oraz jakie panują tam warunki atmosferyczne, warto poświęcić chwilę i sprawdzić, które okna będą niezawodnie sprawdzały się latami. W miejscach narażonych na działanie wysokiej temperatury sprawdzą się okna drewniane. Gdybyśmy w tym miejscu zakupili i zamontowali okna plastikowe Jaworzno, po kilku latach mogłoby się okazać, że zrobiły się odkształcenia pod wpływem ciepła, ze względu, że są wykonane z tworzywa sztucznego. Działanie słońca widzimy także w oknach innego koloru niż białego, które z czasem tracą swoją barwę. Okna plastikowe Jaworzno okażą się idealnym rozwiązaniem w przypadku miejsc o dużej permanentnej wilgotności.

Dostarczamy wysokiej jakości okna Śląsk. Zajmujemy się nie tylko montażem, ale także serwisem i naprawą. Dlatego jeśli jesteś zainteresowany stolarką okienną, to zapraszamy do kontaktu. Znajdziesz u nas wysokiej jakości drutex okna.

okna jaworzno

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.