Okna Dąbrowa Górnicza

Okna Dąbrowa Górnicza

Wymiana stolarki okiennej

Obniżenie komfortu termicznego w gospodarstwie domowym wpływa negatywnie na wszystkich domowników, nie tylko ze względu na panujący chłód w pomieszczeniach, ale także nieustannie rosnące rachunki za ogrzewanie domu. Kiedy zauważamy znaczny spadek temperatury i niemożność ogrzania wystarczająco domu, warto zastanowić się nad wymianą okien, ponieważ to za ich sprawą ucieka najwięcej ciepłego powietrza i wdziera się chłód. 

Okna Dąbrowa Górnicza

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Okna Dąbrowa Górnicza

Pierwsze oznaki nieszczelnych okien

Obecnie firmy gwarantują wysoką jakość okien i skuteczność ich działania niezmiennie przez kilkanaście lat, ale i tak może okazać się, że po upływie 20 lat trzeba będzie zainteresować się tematem ich wymiany. Pierwszą oznaką, że nasze okna już należałoby wymienić na nowe, jest wypaczona, uszkodzona rama. Najszybciej możemy to zauważyć tuż przy samym oknie, ponieważ wtedy ma ono problem ze szczelnością. Przez powstałe szpary ucieka ciepłe powietrze z domu, a przedostaje się do wewnątrz zimne (dokładnie tak samo jest w przypadku drzwi). Można wtedy zastosować doraźne działania w formie uszczelki, jednak nie jest ono długofalowe. 

okna dąbrowa górnicza

Kiedy wymienić okna?

Kiedy zobaczymy, że coraz bardziej wdziera się chłod do naszego mieszkania, oznacza to, że jest najwyższy czas aby rozejrzeć się za firmą oferującą wymianę okien. Pozostałe sygnały, które również powinny nas zaniepokoić to brak dobrej izolacji akustycznej czy pęknięcia na szybie, a także zepsuty mechanizm otwierania/zamykania okien, także w przypadku produktów jakim są okna przesuwne.

Dofinansowanie do wymiany stolarki okiennej

Wymiana wszystkich okien w domu to na pewno spory wydatek, na które nie wszystkie gospodarstwa domowe mogą sobie pozwolić. Dobrą wiadomością jest to, że możemy skorzystać z opcji dofinansowania do ich wymiany. Oczywiście należy spełnić odpowiednie kryteria, o czym więcej dowiesz się tutaj. Dobrze wykonana stolarka okienna to klucz do ciepłego domu.

Jak przygotować się do wymiany okien?

Doskonale rozumiemy, że wymianę okien najlepiej zlecić fachowcom, którzy odpowiednio dbają o to, aby wszystko do siebie pasowało, a same okna były szczelne i wytrzymały każdą zmianę pogody. Pierwszym krokiem jest przygotowanie otworów okiennych oraz dokładny pomiar okien. Dzięki temu wiemy jakie okna dokładnie zamówić. Gdyby zaistniała taka sytuacja, że okna zamówione są za małe, będzie bardzo trudno je uszczelnić, w przypadku zbyt dużych okien – pod wpływem czynników atmosferycznych i nacisku mogą ulec odkształceniom, a to już pierwszy krok do ponownej wymiany. Wybór firmy, która zajmuje się stolarką okienną to gwarancja dobrze wykonanego montażu okien.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.