Okna przesuwne Śląsk

Okna przesuwne Śląsk

Rodzaje okien przesuwnych

Nadające przestrzenie i nowoczesny wygląd okna przesuwne to chyba najczęściej wybierane okna do aktualnego budownictwa. Wielkie przeszklenia spotkać możemy przy budowach nowoczesnych domów, ale także biur. Zastosowanie ich nie tylko niesie za sobą walory wizualne ale także użytkowe. Wielkie powierzchnie szkła doskonale oświetlają pomieszczenie przepuszczając więcej promieni słonecznych do wewnątrz. Oprócz tego okna z systemem przesuwnym nie zabierają miejsca na otwarcie skrzydła jak w przypadku okna tradycyjnego czy drzwi

Okna przesuwne śląsk

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Okna przesuwne Śląsk

Podział okien przesuwnych

Produkty te możemy podzielić ze względu na system przesuwny, jakim jest poruszanie skrzydeł i otwieranie/zamykanie ich.

System PSK – to okna uchylno-przesuwne, które posiadają taki sam mechanizm jak okna tradycyjne, a aby je otworzyć wystarczy uchylić je i przesunąć. Przeważającą zaletą jest ich cena, niestety próg nawet w wersji najniższej pozostaje i tak widoczny.

System HST – okna, które mogą być sterowane przy pomocy pilota, z systemem przesuwnym. Są idealnym rozwiązaniem pod względem komfortu z korzystania, ponieważ są lekkie, można korzystać z nich z lekkością nawet jedną ręką. Drugą zaletą jest niski próg, które może posiadać nawet 3 mm i być zlicowany z podłogą.

okna przesuwne śląsk

Inne produkty

Na rynku możemy spotkać się także z innym typem okien przesuwnych. Należą do nich m.in.:

  • Okna harmonijkowe, których mechanizm polega na przesuwaniu każdego skrzydła, aż do momentu osiągnięcia pożądanego rozwarcia okna. Niestety nie nadają się do małych pomieszczeń, gdyż potrzebują sporo miejsca, aby móc z nich swobodnie korzystać. 
  • Okna rozwierno-uchylne potrzebują także dodatkowo wygospodarowanego miejsca, ponieważ skrzydła otwierają się do środka pomieszczenia.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.