Okna przesuwne Mysłowice

Okna przesuwne Mysłowice

Dlaczego warto wybrać okna przesuwne?

Okna przesuwne to dobra inwestycja dla osób, które cenią sobie otwarte przestrzenie, a także bliski kontakt z naturą. Dzięki zastosowaniu wielkich przeszkleń możemy optycznie powiększyć nasze pomieszczenie, a także zagospodarować miejsce, które wcześniej zajmował łuk otwieranych drzwi.

Okna przesuwne Mysłowice Dlaczego warto wybrać okna przesuwne

Okna przesuwne Mysłowice

Co sprawia, że klienci coraz częściej wybierają okna przesuwne?

Ten typ okien sprawdza się także, w przypadku osób które mieszkają w domach wielopokoleniowych i do użytku własnego mają jedno piętro lub mieszkają w blokach. Okna przesuwne świetnie sprawdzą się jako alternatywa dla drzwi balkonowych czy tarasowych. Dzięki temu, że nie są otwierane, a mechanizm działania opiera się na przesuwaniu po szynie, nie zajmują dodatkowego miejsca, które należy wygospodarować dla drzwi. W wieżowcach często można zauważyć jak wysokie piętra mieszkań posiadają przeszklony bok ściany, pozwalający zobaczyć całą panoramę miasta. Coraz częściej okna przesuwne są także stosowane w powszechnym budownictwie, gdzie klienci umieszczają je z tyłu budynku jako drzwi tarasowe.

Rodzaje systemów okien przesuwnych

Wśród produktów stolarki okiennej możemy wyróżnić trzy rodzaje okien przesuwnych. Należą do nich: 

  • Okna uchylno-przesuwne, w których aby przesunąć okno najpierw trzeba je uchylić, tak jak w przypadku okna klasycznego.
  • Okna przesuwne poruszają się tylko na boki, nie posiadają funkcji uchylenia.
  • Okna harmonijkowe wymagają więcej pustej przestrzeni, ponieważ otwieranie polega na przesunięciu każdego elementu okna aż do uzyskania pożądanego rozwarcia.

*w swojej ofercie posiadamy także tradycyjne okna

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani doradcy odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.