Jakie wybrać drzwi wewnętrzne do domu?

Wybór oczywisty lecz potrafi przysporzyć kłopotów wybierającym. Szeroki asortyment drzwi i okien do domów nieustannie się rozwija i proponuje nam – klientom, coraz to nowsze rozwiązania nie tylko pod względem wizualnym. Dzięki temu możemy wybrać idealnie dopasowane drzwi nie tylko wejściowe ale także pokojowe do naszego wystroju wnętrz. Czym różnią się drzwi przylgowe od bezprzylgowych oraz na jakie rzeczy zwrócić uwagę? Zapraszamy do czytania!

OknaDachy 1202022 (blog) drzwi wewnętrzne

Jakie drzwi wewnętrzne wybrać?

Wybierając drzwi wewnętrzne do naszego domu, należy pamiętać, że jest to decyzja na lata, dlatego warto zobaczyć jakie możliwości produktów oferują sklepy i na jaki design się zdecydować. Jeśli jesteś na etapie projektowania budynku warto już wtedy zastanowić się nad wystrojem wnętrza pomieszczeń i dopasować do nich drzwi, a także okna. Nieprzemyślane decyzje mogą całkowicie zmienić nam plany wyboru rodzaju drzwi, chociażby z tego powodu, że okna przesuwne wpuszczają dużo światła do pomieszczenia aniżeli tradycyjne. Poniżej przedstawiamy parę skutecznych porad, które należy uwzględnić podczas planowania, tak aby wnętrze Twojego domu czy firmy prezentowało się spójnie:

  • postaw na kolorystyczne dopasowanie, najczęściej polecamy wybór drzwi pod kolor podłogi, która ujednolica wygląd pomieszczenia lub jeśli podłoga jest wzorzysta, lepiej pasować będą do niej jednolite drzwi,
  • jeśli chcesz optycznie powiększyć przestrzeń postaw na drzwi wewnętrzne z ukrytą ościeżnicą, której krawędź wystaje na 1 cm lub jest kompletnie niewidoczna,
  • pomieszczenia w kamienicach/wysokich mieszkaniach – w tym przypadku warto uwzględnić drzwi z nadstawką, jeżeli w pokoju zdecydowanie brakuje światła zalecamy montaż drzwi szklanych, w których możemy wybrać stopień przejrzystości.

Drzwi wewnętrzne bezprzylgowe czy przylgowe?

Tak jak wybór drzwi może okazać się wyzwaniem tak terminy z nim związane jeszcze bardziej wymagające. Jednym z kluczowych pytań podczas wyboru drzwi jest strona – prawa bądź też lewa, ale i rodzaj jak drzwi bezprzylgowe i przylgowe. Jak rozumieć te terminy? Zaczynając od strony drzwi, bardzo łatwo jest to wyjaśnić kiedy sobie to zwizualizujemy. Drzwi lewe będą charakteryzowały się tym, że zawiasy są po lewej stronie, a same drzwi, otwierają się na lewo. Analogicznie jest z prawymi drzwiami. Jeśli jednak nie widzisz zawiasów, najlepiej jest stanąć twarzą do drzwi, pociągnąć do siebie i zobaczyć, na którą stronę się otwierają. Inaczej jest kiedy mówimy o drzwiach przylgowych i bezprzylgowych, ponieważ tutaj wystarczy spojrzeć na nie i jeśli drzwi i rama to spójna całość, bez widocznych zawiasów to nazywają się one bezprzylgowe. Takie rozwiązanie idealnie pasuje do praktycznie każdego wnętrza, które chcemy optycznie powiększyć lub w aranżacji nowoczesnych mieszkań. Jeżeli mowa o drzwi przylgowych należy zauważyć, że skrzydła są w tym typie drzwi z wcięciem, które zachodzi na ościeżnicę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *